Смерть дитини від суїциду

Будь-яка втрата особлива та найболючіша для того, хто її переживає. В темі горя втрати не варто узагальнювати, в яких випадках і кому горе пережити легше або важче.

Але, якщо ви працюєте з батьками, чия дитина вкоротила собі віку, ви повинні розуміти всю складність цієї теми, усвідомлювати весь масштаб трагедії, яку переживає родина.

Чим особлива втрата дитини в результаті скоєного нею самогубства? На що варто звернути увагу?

✦ Удар по сімейній системі та втрата потомства.

У випадку смерті дитини, в родині налічується до 5 поколінь, які переживають цю втрату. Якщо ж дитина була єдиною в родині, батьки втрачають не тільки дитину, як особистість, але і власне продовження, наступне покоління власного роду.

✦ Табуйованість теми.

Суїцид залишається за гранню розуміння та прийняття. Соціум не сприймає таку смерть, як «нормальну». Батьки, що втратили дітей в такий спосіб, не отримують достатньо підтримки від оточуючих, не можуть вільно говорити про своє горе або ж взагалі зіштовхуються з осудом.

✦ Втрата батьками звичної ролі.

Ідентичність батьків формується набагато раніше, ніж власне народжується дитина. Батьківська роль є настільки значущою, що з її втратою, всі інші ролі видаються неважливими.

✦ Передчуття втрати.

Смерть від суїциду раптова. Але такі батьки або вже стикалися з невдалими спробами самогубства власної дитини, або відчували щось подібне. Тож, вам знадобиться максимум мудрості, щоб не засудити та не обурюватися від слів: «Ми знали, що так станеться. Ми чекали».

✦ Підтримання зв’язку з померлою дитиною.

Любов та бажання турбуватися про власну дитину не зникає з її смертю. Тож, кожен з батьків шукає свій власний спосіб продовжувати цей зв’язок: писати листи, запалювати свічку біля світлини померлого, молитися чи облаштовувати місце поховання.

Тема втрати дитини, що померла внаслідок суїциду, надзвичайно складна. В ній ще багато підводних каменів.

Але ми мусимо вміти працювати з родинами, в яких дитина скоїла самогубство. Їм дійсно потрібні наша підтримка та допомога, безпечний простір, щоб перетворити свій біль на слова, та шанс пройти крізь горе страшної втрати.

Тож, працюємо, щоб допомагати.