ЯК БАТЬКИ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ ДІТЯМ, З ЯКИХ ЗНУЩАЮТЬСЯ.

Ми можемо спробувати зрозуміти, чому діти знущаються з конкретних дітей, але на сьогоднішній не розроблено жодного профілю жертв буллингу, так само, як немає жодної причини для знущання. Звичайно,Ви завжди можете бути поруч, щоб захистити своїх дітей, алеіснують інші способи допомогти.

Визначте, чи це дійсно цькування. Знущання відрізняється від звичайної поведінки дітей, які сваряться або дражнять. Цькування завжди є навмисним, однобічним, і рідко відбувається лише один раз. Тому, встановіть, чи був інцидент знущанням за допомогою таких запитань:

– Це було випадковістю, чи він навмисно тебе образив?

– Він це зробив декілька раз?

– Чи розумів він, що тобі боляче? Ти був засмучений?

– Ти казала їй, щоб вона зупинилася? Чи продовжувала вона після прохання зупинитися?

– Це відбувалося раніше?

Перевірте правила школи. Відвідайте веб-сайт школи, щоб зрозуміти її політику боротьби з залякуванням, а потім обговоріть її з вашою дитиною. Визначте, чи є спосіб повідомити про проблему Вашої дитини, і чи можна це зробити анонімно. В противному випадку, зверніться до адміністрації школи.

Знайдіть підтримку. Діти, у яких є хоча би один друг, можуть краще протистоятизнущанням, ніж самостійно. Запропонуйте «тусуватися» з другом на перерві або сидіти поруч в шкільному автобусі.

Складіть план. Зазвичай знущання відбуваються в малолюдних місцях, які недостатньо контролюються адміністрацією школи, як-то,біля студентських шафок, в задній частині автобуса і у туалетах. З’ясуйте, де відбувається знущання, і розробіть план безпеки. – Не ходити по парку наодинці. – Сидіти за водієм автобуса. – Грати поруч із вчителем. – Тримати при собі книги, щоб не треба було йти до шафки.

Визначте дорослого, якому довіряє Ваша дитина, щозможе допомогти, колиВас немає поруч. Це може бути, наприклад, секретар, вчитель, сусід чи опікун. Дорослий повинен сприймати це серйозно і захистити Вашого малюка. Запитайте дитину: «Який дорослий допоможе?».

Заходьте в потрібний момент. Якщо знущання продовжується або існує можливість того, що ваша дитина може бути поранена, заходьте. Поговоріть з тими, хто безпосередньо відповідає за дитину: вчителем, тренером або іншим працівником. Якщо це не допоможе, підніміться на рівень вище: зателефонуйте директору, керівнику або шкільному правлінню. Ведіть облік інцидентів, імен свідків, телефонних номерів і деталей, а також зберігайте принт-скринивсіх погроз та образливих листів. Не дивуйтеся, якщо вас зустрічає опір з боку адміністрації. Будьте пильними і захищайте свою дитину.

Навчіть дитину, як бути напористою. Дітей цькують з багатьох причин, але, якщо вони виглядають засмученими і плачуть, можна розглядати їх як легку мішень для жорстоких однолітків.

Навчіть дитину створити іпідтримувати образ сильної і впевненої людини: плечі вниз, спина прямо і голова вгору. Можете запропонувати завжди дивитися в очіспіврозмовнику, що допомагає тримати голову вище і виглядати впевненими, навіть якщо вони тремтять всередині.

Розкажіть своїй дитині про те, як залишатися нейтральними в напружених ситуаціях. Поясніть, що не можливо контролювати те, що говорить або робитьінша людина, але кожній людині під силу контролювати свою реакцію. Допоможіть дітям обрати стратегію подолання кризових ситуацій, наприклад, повільно рахувати до 10, повільно дихати або казати самому собі: “Я можу пройти через це”.

Навчіть дитину, як реагувати на знущання. Якщо ваша дитина опинилась в ситуації, коли її цькують, на жорстокість однолітків потрібно відповісти сильним і рішучим голосом: “Ні”, “Припиніть”, “Стоп”.Бажано вживати короткі фрази. Поясніть, що вигляд і тембр голосу мають таке ж значення, як і самі слова.

Розробіть план відходу. Іноді найбезпечнішимвиходом із ситуації є відступ (втеча) і отримання допомоги, якщо це необхідно. Скажіть своїй дитині: “Тримай голову високо, і йди у напрямку людей. Не дивись назад. ”

Знущання – це навмисна жорстокість, яку не можна терпіти, але яка є нинішньою соціальною реальністю. Так, повторюйте дітям знову і знову, що ви завжди доступні і будете вірити і підтримувати їх. “Ти знаєш, що завжди можеш прийти до мене” – це головне повідомлення, яке повинні почути наші діти.