Другий Щоденник самодопомоги «Важкі емоції»
В минулому пості ми говорили про перший Щоденник самодопомоги «Прийняття». Він не єдиний, адже визнання факту втрати хоча і є важливим етапом у проживанні горя, але точно не останнім.
Другий Щоденник з серії – про емоції, які вирують в душі людини, що переживає втрату.
Нестерпний сум, біль, злість та агресія, почуття провини, апатія. Усе це нормально. Так ми реагуємо на втрату. І, звісно, в період проживання горя емоції та почуття важкі й болючі.
Але для того, щоб не заціпеніти, не потонути у власних емоціях і рухатися далі, потрібно ідентифікувати складні почуття, які «запустила» трагічна подія, та зрештою пережити їх.
В Щоденнику самодопомоги «Важкі емоції» ми:
● Говоримо про сум.
У горі так багато спогадів, жалю та думок про те, як більше не буде, що вкрай важливо дати собі волю та висловити свій сум, вилити його на сторінки Щоденника.
● Працюємо зі злістю.
Звідки злість? Так, людина у скорботі може злитися: на обставини, на себе, своє безсилля, на неможливість щось змінити, на людину, що її покинула.
● Розфарбовуємо мандали.
На творчість потрібні сили та ресурс. В горі будь-які творчі кроки – це можливість висловити свої почуття, поділитися ними не тільки за допомогою слів, закодувати їх у поєднанні кольорів.
● Прислухаємось до власного тіла.
Важкі почуття провокують фізичну відповідь тіла, напруження та скутість у певних його частинах: шиї, плечах, щелепах. Навчитися свідомо розслаблятися та працювати з тілесними блоками надважливо.
● Розбираємось з почуттям провини.
Почуття провини не дає жити далі, змушує постійно картати себе і призводить до саморуйнівної поведінки. Тож, тут треба відверто поговорити з собою, в чому ви винуватите себе і чи винні ви насправді.
Цей Щоденник допоможе людині у скорботі полегшити свій емоційний стан та впоратися зі складними почуттями, що заважають жити далі.
Подбайте про себе або близьку вам людину, що переживає тяжку втрату.
Замовляйте щоденник на сайті