Про себе

Привіт. Я – психолог. Мій напрямок – тілесна терапія.

Засновник тілесно-орієнтованої терапії – австрійський та американський психолог, учень Зигмунда Фрейда Вільгельм Райх. Саме він став першовідкривачем так званого панцира, який формується на місці зосередження проблеми, найбільшої напруги та блокує тривожність, страхи, комплекси, неспокій – тобто все те, що загрожує психіці людини.

Цей тілесний захист називають по-різному – тілесний, характерологічний, м’язовий панцир.

Локалізація «броні» залежить від події, що травмує. На тілі людини виділяють 7 проблемних зон та відповідно 7 видів тілесного панцира:

-очний (брови, очі, скальп, лоб);

-щелепний або оральний (підборіддя, потилиця, горло);

-шийний або горловий (шия, язик);

-грудний (лопатки, плечі, груди, руки);

-діафрагмальний (сонячне сплетення, діафрагма, нижні хребці);

-черевний (тварин, спина);

-тазовий (таз, нижні кінцівки).

Кожен із семи видів захисного панцира дається взнаки як внутрішніми проблемами, так і соматичними симптомами. Наприклад, якщо в людини очний панцир, його переслідують соціальні страхи, він не вміє вибудовувати стосунки з іншими людьми, при цьому у нього часто бувають головні болі, йому властива сльозливість, не все гаразд із зором. Черевний затискач супроводжується проблемами із травленням, ожирінням, у ньому «закодовані» ворожість, агресія, постійне очікування нападу.

Завдання тілесного терапевта – “розшифрувати” соматичні симптоми, виявити місце м’язового затиску, зняти надмірну напругу за допомогою різних технік та вправ. Паралельно фахівець виявляє психотравму, яка стала поштовхом для блокування, та опрацьовує її. Як тільки панцир вдається усунути, життєва енергія, яку так довго тримали під замком, знаходить вихід. Напруга зникає, поступово «розсмоктуються» психічні, невротичні та інші розлади. До людини повертається здатність та можливість жити повним життям.

Освіта

Психологічний центр Влади Попутаровської.

2020-2022 Консультант-психолог по тілесній терапії.

Досвід роботи

Школа психології Larus

Курс по роботі з метафоричними картами - МАК.
Немає затверджених відгуків для показу!